Home » Genel » Anti Seo Nedir

Anti SEO

Merhabalar. Bu yazımda size anti seo nedir, anti seo işlemlerini tespit etmek, anti seo çalışmasını yapan kişiyi tespit etme ve anti seo çalışmasını negatif hale getirme yöntemleriyle ilgili ipuçları vereceğim. Öncelikle anti seo nedir sorusuna cevap veriyim.

Anti SEO Nedir

Anti SEO , seo uzmanlarının kullandığı illegal çalışma yöntemidir. Uzmanların emek vererek, tırnaklarıyla çabalaya çabalaya bir yere getirdiği web sitesinin, rakipler tarafından farklı kelimelerde ve yüklü miktarda backlink çalışması yaparak sıralamadan düşürme yöntemidir. Bu çalışma ile sıralamadan düşebileceğiniz gibi spama girme riskiniz yüksektir. Anti seo çalışmasını yapmak riskli olduğu gibi çalışmayı yapmak zordur; tespit edilme olasılığı yüksektir.

Anti SEO İşlemlerini Tespit Etmek

anti-seo-1

Anti seo çalışması yapılıp yapılmadığını tespit etmek çok kolaydır. Ahrefs veya Opensiteexplorer üzerinden yapacağınız sorgulama ile “anchor text” bölümlerinden anahtar kelimelerinize bakabilir, sizin çalışma yapmadığınız ve ahlaksız kelimeler görmeniz durumunda anti seo çalışmasına uğradığınız anlamına gelmektedir. Anti seo çalışmasını Google Webmaster araçlarından da sitenize gelen bağlantılar bölümünden tüm backlinklerinizi kontrol ederek size ait olmayan linkleri tespit edebilirsiniz. Anti seo çalışmalarından birkaçı;

  • En önemlisi biranda artan yüksek backlink
  • Veya yavaş yavaş ahlaksız kelimelerden gelen backlinkler
  • Ziyaretçi defterlerinden gelen yüksek backlinkler
  • Whois sitelerinden gelen yüksek backlinkler
  • İmleme sitelerinden gelen yüksek backlinkler
  • Hacklink yöntemiyle yüksek kalitede gelen backlinkler

Anti SEO Çalışmasını Yapan Kişiyi Tespit Etme

Öncelikle çok iyi araştırma yaparak backlink aldığınız siteyi, siteden çıkan backlinkleri incelemelisiniz. Örn; hacklink saldırısı alıyorsanız o siteden dışarı verilen linkler sayesinde rakibinize ulaşabileceğiniz gibi hacklink saldırısı yapılan sitenin arşiv kaydından daha önce de hacklink çalışması yapılmış site adresleri üzerinden yine rakibinize ulaşabilirsiniz.

Yüksek sayıda imleme sitesine eklendiniz? İmleme yapan kullanıcı adı veya o kullanıcı adına ait önceki imlemeleri inceleyerek yine size anti seo çalışması yapan kişiyi tespit edebilirsiniz.

Ziyaretçi defterleri üzerinden yapılan çalışmalarda ziyaretçi defteri bölümüne gönderilen yazılar ile ilgili site ile irtibat kurarak ziyaretçi defteri üzerinden ip alabilirseniz, daha önce yaptığı ziyaretçi defteri kayıtlarından rakibinize ulaşmanız çok daha kolay olmakta ve net tespit sağlanabilmektedir.

Anti seo Çalışmasını Negatif Hale Getirme Yöntemleri

Anti seo çalışmasına mağruz kaldıysanız en hızlı bir şekilde webmaster araçları üzerinden bağlantıları reddetme diyerek bir txt dosyasına anti seo çalışmasında kullanılan linkleri yazarak yüklüyoruz. Aynı zamanda google spam bildir diyerek backlinkin bulunduğu sayfayı spam bildirimi yaparak da Google’a backlinkin size ait olmadığını ve isteğiniz dışında illegal çalışma yaptığını bildirmiş olursunuz.

“Anti Seo Nedir” için bir cevap

  1. Arama motorlarında arama yaparken sitenizi buldum konularınız ilgimi çekti teşekkürlerimi sunarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir