Home » Genel » AntiSeo nedir? Nasıl Yapılır

Antiseo Nedir?

Merhaba uzun bir aradan sonra antiseo hakkında bir şeyler yazalım dedik :) Antiseo birçok seo uzmanı nın hem başının belası kimi zamanda kurtarıcısıdır.

Sizin uzun emekler sonucu bir yerlere getirdiğiniz siteniz, genellikle rakipleriniz tarafından geriletilme arzusunu besler. Bu kimi zaman rakiplerden ziyade sizi çekemeyen yada size düşmanlığı olan yada eskiden çalıştığınız bir seo uzmanı da olabilir.

Kısaca antiseo dan bashtmek gerekirse yukarıda anlattığımız gibi dış güçler tarafından size yapılan saldırılar sonucu, arama motorları tarafından en iyi ihtimalle sıralama kaybetmenize, en kötü ihtimalle de spam’a girmenize sebep olan saldırılardır. Tabi bazen siz bile kendi sitenize farkında olmadan antiseo yapabilirsiniz. Yani antiseoyu, kendinizi Türkiye olarak nitelendirirseniz bir sürü iç ve dış odakların yarattığı  olaylarla uğraşmanız gibi bir örnek vererek açıklayabiliriz :)

Anti Seo Nasıl Yapılır?

Aslında antiseo yapmak doğal diğer adıyla organik seo yapmaktan daha kolaydır. Antiseo yapacak kişinin son trendleri çok iyi bilmesi gerekir fakat, seo biliyorum diyip her beleş şeye yada seo adına duyduğunuz herşeyi yapmakta antiseodur . :)

Gelelim nasıl yapıldığına;

Antiseo yaparken hedef sitenin kodlarına, analitik hesabına veya webmastertools a erişilemediği için genellikle dışarıdan sağlanan linklerle gerçekleşmektedir. Yani bir kişi sitenize size zarar vereceğini düşündüğü backlinkleri yönlendirerek hedefine kolayca ulaşabilir.

Peki bu linkler nedir?

Son güncellemeleri takip ederek bulacağınız bazı linkler şöyle;

– Ziyaretçi defterlerinden size verilen linkler

– İmle sitelerinden aşırı imlemeler.

– Hedef anahtar kelimenize aşırı şekilde yüklenip link çıkmaları ( örn; anahtar kelimeniz araba ise; araba kelimesinden normalin çok üstünde link alımı gerçekleştirmek.)

– Pornografik veya site içeriğinizle alakasız sitelerden aşırı link yollamak

– Bedava seo diye anı anda 500 siteye link göndererek site düzenini bozmak

– Ve eğer size gerçekten kafayı taktıysa hacklinklerle sitenize backlink sağlamak ki bu en pahalı yoldur.

– Bir sürü madde daha var  hepsini yazarsak zaten birçok seo uzmanına sahip!iz  :) bu seferde seo uzmanından çok antiseo uzmanına sahip olacağız :)

Antiseo’dan nasıl korunulur?

Dışarıdan gelecek her türlü zararlı linkleri tespit ederek bunları ilgili arama motorunun ilgili kısmından gelen bağlantıları reddetme adımlarını gerçekleştirerek  engelleyebiliriz. Tehdidin ne zaman nasıl geleceğini bilmediğinizden her gün gerekli backlink analizlerini yaparak, sizin bilginiz dışında gelen linkleri tespit edip kesinlikle engellemelisiniz!.

Antiseodan korunmak ve anti seo yaptırmak için skype : live:linksatisi ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir